Denník Bratislavského neurotika

Autor: Radoslav Šipoš | 22.8.2012 o 15:33 | (upravené 22.12.2014 o 15:04) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  266x

Už dlhší čas rezignácia. Nútená. Možno iba pauza. Ale otázkami, čo tu vlastne na tomto svete mám zanechať a má život sám osebe zmysel, sa od doby, čo som sa prestal urážať, keď sa nudím, nezapodievam. Narazili na moje kapacity a zapol sa ochranný mechanizmus.

Ešte stále v sebe pocit ako 15-ročný puberťák. Žije v systéme, ktorý on sám nevytvoril a je v ňom nútený exitovať. Človek dospieva, keď sa prispôsobí...alebo nedospeje a zblázni sa....Mám pocit, že väčšina stojíme niekde v strede. Život trávime prisôbovaním sa a zároveň bláznivými rozhodnutiami.

Na začiatku 90. rokov po ako-takom otvorení hraníc sa Rasťo a Edo vybrali na cestu po Európe. Stačil im jeden batoh a zdravá ruka, s ktorou sa dalo stopovať. V Berlíne si stopujú 2 mladé Francúzky. Jedna z nich sa stala po pár rokoch Rasťovou manželkou.. No vtedy dostávajú v malom Renaulte od spolujazdkýň pracovnú ponuku, ktorá sa v tej dobe z finančného hľadiska neodmietala.. Rasťo ju prijíma, a tak sa na pár rokov stáva kočovníkom putujúcim po Nemecku.

Práca spočívala v podomovom predaji obrazov. Nič zvláštne na pohľad. No celá úspešnosť spočívala aj v rozprávke. Rasťo na 4 roky mení identitu. Kupujúcim nemeckým obyvateľom tvrdí, že je mladý umelec z Paríža, čo si takto privyrába na štúdium a obrazy dovezené z Taiwanu ponúka ako svoje.. Úspešnosť je kolísavá, aj keď finančne stále lepšia ako u nás doma. No chce to riadnu dávku odvahy a drzosti. Navyše, keď neviete o maľovaní absolútne nič a po francúzsky ani ceknúť....

Častokrát slová. Mať túto hlavu, keď som bol mladší to by sa mi teraz žilo...Ja si vravím: Mať takú odvahu, ako keď som bol mladší... alebo to bola hlúposť, čo mi dovoľovala rozhodovať sa. Každopádne, rozhodnutia boli istejšie... nie lepšie... iba istejšie... Výsledok je stále ten istý aj po rokoch skúseností...päťdesiat na päťdesiat...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?