Denník Bratislavského neurotika

Autor: Radoslav Šipoš | 22.5.2013 o 21:43 | (upravené 30.1.2014 o 22:39) Karma článku: 5,07 | Prečítané:  425x

Je to naozaj sranda sledovať Petržalské noviny posledné mesiace. Po tom čo sa na verejnosť prevalilo, že pri chorvátskom ramene má vyrásť štvorprúdovka a Petržalčania (asi prvýkrát) vyjadrili ako- taký nesúhlas, každé nové vydanie prichádza s NEargumentami prečo by mala štvorprúdovka byť. Na začiatku prehlásila Petržalčanov čo nesúhlasia za blbcov, čo nič nevedia. V ďalšom zmenila rétoriku a začali zastrašovať.. "čo si my len počneme bez tej štvorprúdovky?! (už to pomaly vyzerá, že sa vrátia kone s kočmi a Dunaj sa bude preplavovať na plťkách) a v poslednom čísle je "krásny" článok o krásnych developeroch čo chcú ľudom iba dobre.

Človek, ešte sem tam ho stretnem.. napríklad unavený na ceste z práce. Kúsok odo mňa sedia oproti sebe dvaja, zjavne neznámi. Obaja vyzerajú skôr, že majú za sebou už viac ako polovicu života, keď sa muž začne sťažovať, ako je v dnešnej dobe zle, a ako sa v minulých časoch dobre žilo- všetci mali prácu, byt, z peňazí a dalo ako tak vyžiť a navyše sa dalo celkom dobre kradnúť. Bohato gestikuluje - muž, herec, autobus je jeho hľadiskom. Predstavenie, ktoré diváci už vidia v repríze, je skôr pre ostatných vyčerpávajúce, avšak „prvý rad" pod hľadiskom reaguje na povýšenecký, nervózny prejav skôr zmierlivo, v tichosti. Treba napriahnuť uši. Počuť len útržky...ale nevinní ľudia sedeli vo väzení.. nedalo sa cestovať....Nemohla som študovať, kvôli posudku... dnes mladí môžu... Vidno ako pokojné odpovede len prilievajú do ohňa rozpálenému hlavnému hrdinovi, a predstavenie zdanlivo končí slovami „čo vy viete, ste len hlúpa žena...! „Hlúpa žena" vstáva zo sedadla a stavia sa k dverám, čaká ju jej zastávka. Herec pokračuje v ceste ďalej, zo sedadla jej ešte k dverám posiela pár viet o tom ako nič nechápe. Autobus zastavuje, dvere sa otvárajú. Žena prvýkrát zvýši hlas, aby to počulo celé hľadisko.. „Ľudia majú aj dušu!!"

Toto niekedy gýčové slovné spojenie pôsobí na divákov v autobuse ako vyslobodenie. V pozadí natlačeného autobusu aj počuť tleskot.

Stretol som človeka. Ešte stále mu tlieskajú.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?