Denník Bratislavského neurotika

Autor: Radoslav Šipoš | 23.5.2014 o 12:44 | (upravené 25.12.2014 o 12:21) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  505x

Dárius Rusnák  a ani  moderátorka RTVS nie su extrémisti  . Toto popletené rasové myslenie je špecifické všeobecne...možno v americkom filme by to posôbilo smiešne, ale tu je realitou ,že si chlapci obleču v piatok "kroje" thor steinar a na bráne sa čudujú prečo ich nevpustia na cigánsku žurku..  

Reči typu :Však iba pravdu povedala!!!.Ukázalo sa ,že rasisti nie su iba "dedinčania" mimo Bratislavy .Ale stále ešte aj  tý správne "mysliaci" bio žerúci,dobré filmy a hudbu počúvajuci ,ešte lepšie knihy čítajuci a čo vždy správne volia..."Vlohu" stredoeurópana postkomunistickej krajiny 21. storočia asi najlepšie opísala Vera Chytilová vo svojom najznámejšom filme ,kde ústami Bolka Polívky konštatuje "sekundárny" rasizmus Cigaňa vyhodíš,černoch ti nevadi!!!...pokračovanie konštatovania "pro mna cigán jak černoch" teda "primarny" (xenofobia) sa už medzi "správne" mysliacimi nenosí...je to sice postup ,ale aj tak stoji za hovno!

Slovenským národným jedlom je podľa mojho výskumu Bratislavských reštauracií"soté". U nás doma tomu vravíme "čo dom dal"...v reštikách tomu pridávajú pre "exotiku" balkánske pomenovania..Srbský,Bulharský.. podľa toho kde práve nie je vojna..najhoršia verzia je ta z  vietnamských bistier...

Pred 20 rokmi...Rodičia majú pokusy "ukázať" ,že existuje aj iný svet ako škola, panel a asfalt. Otec ma berie prvý krát na ryby!!..nahodime udice.... a čo budeme robiť teraz?...Teraz budeme čakat!!!..ticho čakáme dve hodiny...nič sa neudeje!! Otec je spokojný...ja mám pocit ,že som stratil dve hodiny života...Budúci týždeň to isté..Udice,ryby(nie na udici) a "nuda"...Nabudúce už protestujem..Počuj otec...vieš tie ryby ...kašlú na nás...cítia asi panelak alebo ja neviem...a vlastne čo by sme robili aj kebyže ich chytime?? Ja zjem rybu akurat tak v pomazánke!!!...nabudúce už nejdeme.
Po 20 rokoch...žijem život svojho otca... ...nezastavujem, keď tak pribrzdím a mám chuť "vyliezť" niekam kde nie sú ľudia,autá,telefónny signál.. iba "ryby" ktoré nechcem chytiť.

S vekom na mňa prichádza nepríjemný zvyk...zvykať si!!
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Návod, ako zničiť ľudskú civilizáciu

Fakty a pravda sú vždy prvými obeťami populistov. Bez nich pritom nemôže existovať svet pre ľudí.

KOMENTÁRE

Toto už je vojna civilizácií

Prvé Trumpove dni v úrade favorizujú skeptické predpovede.

KOMENTÁRE

Profesor plukovník v zálohe

Záľuba v hodnostiach je prítomná aj v akademickej obci. Príkladom je plukovník Jahnátek.


Už ste čítali?